Hoe veilig is jou auto?

crashtestEuro NCAP is een organisatie welke botsproeven uitvoert met voertuigen om te veiligheidsprestaties in kaart te brengen.  Sinds 1997 is ze actief met het testen van auto’s. Euro NCAP wordt ondersteunt door 7 Europese regeringen en is een belangrijk meetinstrument geworden voor de verkeersveiligheid.

De botsproeven van de Euro NCAP worden gesimuleerd met high tech meetinstrumenten waaronder high speed camera’s en test-dummies welke vol zitten met sensoren. Deze sensoren worden ieder door een computersysteem uitgelezen zodat de software kan beoordelen welke gevolgen een botsing tot gevolg kan hebben. Hierdoor kan de veiligheid van de onderdelen nauwkeurig in kaart worden gebracht.

De informatie die wordt verzameld door de Euro NCAP is niet alleen bestemd voor de consument maar ook voor de fabrikant zodat deze de auto’s kan verbeteren in de hoop de volgende keer een hogere score te behalen. Meten is weten.

crashtest

De beoordeling van de proeven zijn in verschillende categorieën gedeeld.

  • Bescherming van volwassenen
  • Bescherming van kinderen
  • Bescherming van voetgangers
  • Veiligheidsassistentie

Hieronder in de tabel vind je de scoringspercentages terug. De algemene score wordt in sterren uitgedrukt. 1 ster is extreem onveilig en 5 sterren is zeer veilig. De 4 categorieën die zijn opgenomen in de tabel geven en percentage (%) aan. 100 betekend 100%, de best haalbare scoren.

Elke nieuwe auto van een veelverkocht model wordt onderworpen aan de Euro NCAP crashtest.

Merk en TypeJaarTotaalscore (1-5) sterrenVolw.KindVoetg. Veiligh.syst.
Citroën Berlingo2014356746348
Citroen C12014480806256
Citroën C-Elysée2014371755433
Ford Tourneo Courier2014484847456
Hyundai i102014479807156
Mercedes-Benz C-Class2014592847770
Mercedes-Benz GLA-Class2014596886770
MG32014369715938
Nissan e-NV200 Evalia2014375806038
Nissan Qashqai2014588836979
Peugeot 1082014480806256
Peugeot 3012014371755433
Peugeot Partner2014356746348
Renault Mégane Hatch2014383786048
Renault Twingo2014478816856
Toyota Aygo2014480806256
VW Golf Sportsvan2014587856273
BMW i32013486815755
Chevrolet Trax2013594856481
Citroen C4 Picasso2013586886881
Dacia Sandero2013480795755
Ford EcoSport2013493775855
Ford Tourneo Connect2013594856270
Honda CR-V2013593746866
Infiniti Q502013586856781
Jeep Cherokee2013592796774
Kia Carens2013594766481
Lexus IS 300h2013591858066
Maserati Ghibli2013595797481
Mazda 32013593866581
Mazda 62013592776681
Mercedes Benz CITAN Kombi2013374695633
Mercedes-Benz CITAN Kombi (reassessment)2013479815670
Mercedes-Benz CLA-Class2013591757481
Mitsubishi Outlander PHEV2013588846481
Mitsubishi Space Star / Mirage2013490727355
Nissan Evalia2013368816755
Nissan Note2013486825870
Opel/Vauxhall Adam2013487726581
Peugeot 20082013588777270
Peugeot 3082013592796481
Qoros 3 Sedan2013595877781
Renault CAPTUR2013588796181
Renault ZOE2013589806685
Skoda Octavia2013593866666
Suzuki SX42013592807281
Toyota Auris2013592846866
Toyota Corolla2013594826766
Toyota RAV42013589826666
VW T52013479743257

Video van een crashtest

Meer voertuigen bekijken? Kijk dan op de website van Euro NCAP.

Hoe veilig is jou auto?
4.3 (85%) 16 votes

Een reactie plaatsen

Spamcontrole *